Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma, 9:00 - 18:00

Telefon

+90 850 840 64 40

Image

Prodrom, interaktif Kent Bilgi Sistemi ve Şehir Rehberi uygulamasını mobil platformlara taşıyarak, konumlardan bağımsız hale getirmektedir. Uygulamalar, Android ve Apple Store uygulama merkezlerinden indirilerek mobil cihazlar ile kullanılabilir, bu sayede kentlerin iş ve yaşam rehberi mobil bir uygulamaya dönüşüri. Kentinizde yaşayan vatandaşlar ile tatil ve iş gezilerinde gelecek ziyaretçiler, kentin tarihçesinden turistik mekanlarına, alışveriş, yeme-içme, gezi, dinlence yerlerinden eğlence mekanlarına kadar her konuda istedikleri şekilde fayda görürler. Kullanıcılar, onlara sunduğunuz bilgi ve hizmetler arasından kendi tercihlerine göre istediklerini seçip değerlendirirken, kentinizin prestiji çok daha yüksek seviyelere ulaşır.

+proTown Mobil Kent Bilgi Sistemi ve Şehir Rehberi uygulaması ile yapılabilecek bazı önemli başlıklar:

 • Türkçe ve yabancı dillerde arayüz seçimi,
 • Süre ve ilgi alanı odaklı gezi planlayıcısı,
 • Harita bilgi sistemi - ulaşım bilgisi, yol tarifi,
 • Tarihi ve turistik mekanların bilgileri - incelemeleri,
 • Lokanta, kafe, pastane, market, eczane gibi istenecek bütün mekanların bilgileri-incelemeleri,
 • İsim, kategori, anahtar kelime veya markaya göre arama yapabilme seçeneği,
 • "Yakınımda" seçeneğiyle arama-inceleme,
 • Etkinlik bildirimleri ve etkinlik planlayıcısı(konser, tiyatro, sinema, festival vs.),
 • Anlık bildirim gönderebilme özelliği(push-notification),
 • Sosyal medya ile entegrasyonu(facebook, instagram),
 • Favori mekan bildirimi, kaydedilmesi veya paylaşılması

 +proTown Mobil Kent Bilgi Sistemi ve Şehir Rehberi uygulaması, her biri uzman sistem prensipleriyle çalışan ve Prodrom'un hazırladığı İnteraktif İçerik Yönetim Sistemi çekirdek mimarisi üzerinde bütünleşik bir yapı oluşturan modüllerden oluşur.

Kent Rehberi Ana Sunucusu ve İçerik Yönetim Sistemi

Bütün bilgileri barındıracak bir ana sunucu ve bu sunucu üzerinde çalışacak dinamik bir içerik yönetim sistemidir. Yönetici, hiçbir teknik bilgiye gereklilik duymadan içeriği kolayca düzenleyip değiştirebilir, bu sayede kent bilgi sistemi ve şehir rehberi uygulamanız sürekli güncel kalır.

Kent Rehberi Mobil Uygulaması ve Mobil Servisler

Mobil cihazlarda çalışacak çekirdek işletim yazılımı ve eklenecek diğer mobil modülleri destekleyecek mimariyle tasarlanmış servislerdir.

Harita Bilgi Sistemi

Tarihi-turistik noktalar, hastane, otel, lokanta, kafe, eczane, eğitim noktaları, kurumsal hizmet noktaları, ulaşım istasyonları, duraklar gibi fiziksel mekanların, GPS koordinatları ile kayıtlı olduğu modüldür.

Sosyokültürel ve Sanatsal Etkinlik Danışmanı

Belirli zamanlarda düzenlenen sergi, konser, dinleti, sinema, tiyatro, festival, kurs, seminer, çalıştay, spor aktivitelerive gösteriler gibi etkinlik bilgileri, takvime eklenmesi ve anlık bildirim sistemidir.

Kişisel Planlayıcı ve Bildirim Sistemi

Kullanıcının kişisel talep ve ihtiyaçlarına cevap verecek mekanların ve etkinliklerin, zaman ve konum denklemleri göz önünde bulundurularak sunulmasını ve buna bağlı bir ajanda oluşturulmasını sağlayan modüldür.

Toplu Taşıma ve Akıllı Ulaşım Sistemi

Havalimanı, terminal, istasyon ve duraklardan hangi rotalara hareket eden araçların, hangi saatlerde veya saat aralıklarında, kalkış-varış bilgileri veya aracın tipine göre ne sıklıkla geçtiklerinin tamamının analiz edilebilmesini sağlayan modülldür.

Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Navigasyon ve Bilgilendirme

İlgili butona basıldığında cihazın çevrildiği yöndeki kaydedilen noktalarda, gerçek kamera görüntüsü üzerinde artırılmış gerçeklik hissiyle ek bilgiler görüntüleyen modüldür.