+90 850 840 64 40

[email protected]

Image

+proNetwork, ağ ve iletişim altyapı çözümleri ile yüksek performansı yakalayın!

Prodrom, sahip olduğu deneyimli ve konularında uzman kadrosu ile kurumlarınızın bilgi akışı, bilginin depolanması, yedeklenmesi ve güvenliği, bilginin kullanımında ihtiyaç duyulacak ortamları oluşturmasına yönelik olarak uçtan uca ağ ve iletişim altyapısı çözümleri sunmaktadır.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte iş akışlarının neredeyse tamamı iletişim ağları üzerinden gerçekleşmekte ve ağ altyapıları bir iş platformu haline gelmiştir. Kurum veya işletmelerin verimli iş ortamları oluşturarak rekabet edebilmesinin yolu, yüksek performanslı, genişleyebilen, yönetimi kolay, yüksek kaliteli ve güvenilir bir altyapısına sahip olmaktan geçmektedir.

Birçok kurum birbirinden bağımsız olarak kurulup işletilmeye çalışılan yerel ve geniş alan ağ altyapı çözümleri, bağımsız telefon haberleşme sistemleri ve veri depolama çözümleri kullanmaktadır. Bu da hızla gelişen iletişim teknolojileri karşısında kurumları gittikçe büyüyen ve karmaşık yapısı ile yönetimi zorlaşan kurumsal ağ yapıları ile karşı karşıya bırakmaktadır.

Prodrom, kurumlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm ağ altyapısını entegre hale getirerek yönetimi kolay, ihtiyaçlar doğrultusunda büyütülebilen ve kesintilerin en aza indiği altyapılar için çalışır. Prodrom, değişen iş ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için doğru altyapı ve doğru mimarinin seçimi ile birlikte kaynakların etkin yönetilmesinin bilincinde sizlere en uygun çözümleri sunmak için;

- Mevcut ağ ve iletişim altyapınızın analizi ve değerlendirmesini gerçekleştirir.

- Tespit edilen ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda etkin çözümleri sunar.

- Ağ ve iletişim altyapınızdan maksimum fayda sağlayabilmeniz için gerekli olan hizmetleri sunar.

- Operasyonel giderlerinizi düşürerek bilişim teknolojileri yatırımlarınızdan optimum fayda sağlamanızı sağlayarak iş süreçlerinizdeki verimliliğe katkıda bulunur.

- Yönetimi kolay, esnek yapısı ile kullanışlı ağ ve iletişim ortamları sunar.

Prodrom’un ağ ve iletişim altyapısı için sunduğu hizmet ve çözümler aşağıdaki kategoriler ile özetlenebilir.

Ağ Yönetim Çözüm ve Hizmetleri:

Uygulama ve iş süreçlerinizin sağlıklı sürdürülme ile birlikte kurumsal verileriniz sağlıklı işletilebilmesi kurumunuzun iletişim ağının güvenilir, güvenli, esnek olması ve etkin bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Prodrom, tüm veri iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayacak bütünleşik ağ altyapı çözümleri sunar. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

- Ağ analiz, kurulum izleme ve yönetimi çözümleri

- Ağ güvenliği hizmetleri

- Sistem Odası Oluşturma

- Yapısal kablolama çözümleri fiber kablolama

- Kablosuz ağ hizmetleri

- Uzaktan erişim çözümleri

- Ses verisi çözümleri


Veri Merkezi Yönetim Çözüm ve Hizmetleri:

Günümüz iş dünyasında yönetimi son derece kritik ve zorlu bir süreç olan veri merkezleri yüksek yatırım maliyetlerinden dolayı riskleri ortadan kaldırabilmek için iyi bir analiz ve planlama gerektirmektedir. Prodrom, kurumunuzun ihtiyaç duyduğu veri merkezleri için size uygun sunucu, depolama, güvenlik ve ağ sistemlerinden oluşan doğru konfigürasyonları belirler ve kurulumunuz gerçekleştirir ve bu sistemleri kurumunuzun gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yönetir. Prodrom konularında uzman kadrosuyla sizlere çözümler sunarken kurumunuzun yapısına uygun olan geçiş ve büyüme senaryolarını da dikkate alarak kompleks olmayan, kolayca ve düşük maliyetlerle yönetilebilen, değişen pazar koşullarına hızla ayak uydurabilen bir veri merkezine sahip olmanızı sağlar. Ayrıca bilgi güvenliği için felaket kurtarma planları, log yönetimi gibi konularda da hizmet verir.


Veri Depolama Çözüm ve Hizmetleri:

Veri ve bilgi miktarında artışın son derece hızlı olduğu iş dünyasında bilgi depolama ve güvenliği önemli bir yatırım kalemi haline gelmiştir. Depolama çözümlerinin maliyetlerinde bilgi teknolojilerinin gelişimi ile birlikte düşüşler gözlense de etkin depolama hizmet ve yönetim stratejileri maliyeti hala önemli bir problem olarak kurumların karşısında durmaktadır.Prodrom, kompleks olmayan heterojen depolama mimarileri ve etkili yönetim modelleri sunarak kurumunuzun depolama süreçlerini kolaylaştırarak yapılacak olan yatırımları optimum seviyelerde tutmayı amaçlar. Bu bağlamda Prodrom, sizlere depolama maliyetlerini düşüren, yönetimi kolay, veri güvenliğini ön planda tutan veri depolama birimleri, sunucu çözümleri ve bulut teknolojisi hizmetleri sunar.

Prodrom’un uzman kadrosu sunmuş olduğu ağ ve iletişim altyapı çözümleri ile birlikte sizleri sadece bugünlerin ihtiyaçlarına değil yarınlara yönelik ağ ve iletişim ihtiyaçları konusunda da destek ve danışmanlık hizmetleri de sağlamaktadır.