TR EN

ICT Counseling

Bilişim teknolojisi, Bilgi teknolojisi (BT),  enformasyon teknolojisi, bilgisayar tabanlı bilişim sistemlerinin, özellikle yazılım uygulamaları ve bilgisayar donanımının incelenmesi, tasarlanması, geliştirilmesi, yürütülmesi, yönetimi ve desteğine verilen addır. (kaynak: wikipedia)

Bilişim Teknolojileri, birçok farklı alanda farklı yazılım, donanım ve cihazlarda hayat bulmaktadır. Günümüzde elimizden düşürmediğimizi akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, dizüstü, masaüstü bilgisayarlar vb. cihazlar en çok kullandığımız teknolojiler haline gelmişlerdir. Bilişim teknolojilerinin içerisinde olmadığı bir meslek, sektör, işkolu söz konusu değildir.

Artık çok büyük miktarlarda veriler işlenerek anlamlı sonuçlar üretilmektedir. Örneğin web üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin onbinlerce müşterisine sanki onları birebir tanıyormuş gibi kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilmesi bilişim teknolojilerinin etkin kullanımı sayesindedir ki müşterilerin tüm dünya ölçeğinde yer aldığı düşünülürse bilişim teknolojisin gücü, boyutu ve sınırları net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Temelde yapılan işlem, her boyutta verinin yazılımlar aracılığıyla işlenerek, anlamlaştırılmasındanibarettir. Tabii bu süreçte verinin saklanması, güvenliği de ayrı  bir önem taşımaktadır.
 
Doğru projelerle, sektöre, işe, işin büyüklüğüne, çalışan sayısına, donanım altyapısına ve birçok farklı parametreye, kritere bağlı olarak işletmenin başarı çıtası yükselir. Her başarılı proje her işletmeye maalesef uyum sağlamaz. Firmanın ihtiyaçlarına uygun olarak üretilen yazılımlar ve projeler firmaya artı değer kadar.

ProDrom, firmanızda gerçekleştireceği ihtiyaç analiz çalışmasıyla, sizlerle birlikte bilişim ihtiyacınızı donanım ve yazılım ürünleri anlamında belirleyerek, firmanıza özel projeler geliştirmek suretiyle işletmenizi daha emin ve güvenli adımlarla geleceğe hazırlar.

ProDrom, tüm yatırım sürecinizde sizlerle birlikte doğru adımlar atmanıza yardımcı olur ve doğru altyapı seçimlerinizi gerçekleştirir.

ProDrom, firmanız için belirlenen amaçlar doğrultusunda hedeflere doğru enstrümanlarla ilerlemenizi sağlar.   (bakınızYatırım Planlama ve Yönetim Danışmalığı)

ProDrom, mevcut donanım ve yazılım altyapınızı inceleyerek mevcut sisteminizden en yüksek verimi almanıza yardımcı olur ve/veya yeni teknoloji tercihlerinizi yapar.

ProDrom, işletmenizi en yeni, güncel bilişim teknolojileriyle tanıştırarak, değişen koşullara göre proaktif pozisyon alarak doğru stratejiler geliştirmenize yardımcı olur.

ProDrom, inovatif yaklaşımlarla sizlere çözüm üretir.

ProDrom, maliyetlerinizi düşürerek, ürün ve hizmet kalitenizin yükseltilmesini hedefler, kaynaklarınızın optimum düzeyde kullanımı ile verimliliğinizi artırarak işletmenize yeni teknolojilerin, mobil uygulamaların adaptasyonunu sağlar ve rekabet gücünü artırır.    

ProDrom, işletmeniz için hayati önem taşıyan verilerinizin güvenliğini sağlar. Firmanıza özel yedekleme,  bulut çözümleri üretir.